Spojení pratelného papíru a filcu je jednoduše geniální!
Ani u jednoho nemusíte řešit švy, filc poslouží jako ochrana a ještě větší výztuha, papír můžete různě ozdobit a máte za chviličku hotovo.

Podívejte se na krátké video, jak se takové pouzdro na brýle šije a pod videem najdete další informace a střih ke stažení. (Vydržte, někdy se video chvilku načítá):


Ve FB skupině Šití s Puntíkem
 (klik přímo k záznamu) všem najdete záznam živého vysílání, ve kterém jsem vše podrobně vysvětlila a ukázala a také zodpověděla různé podnětné otázky. Pokud si nebudete vědět rady jen z rychlého videa a popisku tu, určitě se na záznam podívejte.
K pratelnému papíru najdete vše potřebné na této stránce  (klik přímo k ní) – včetně seznamu míst, kde a pod jakým názvem si ho můžete pořídit.
Samotné šití je docela rychlé a jsou různé možnosti, jak si pouzdro můžete ještě po svém vyladit.

 

Na takovéto pouzdro budete potřebovat:

  • 17 x 20 cm velký kus papíru
  • a o něco větší, přibližně 19 x 22 cm velký kus filcu

V pohodě se do něj vlezou brýle široké cca 4,5 cm a 14 cm dlouhé.

Pokud byste si je chtěly ušít na velké sluneční brýle, počítejte s trochu větším papírem a filcem – cca 19 x 20 cm a 21 x 22 cm.
Ve střihu máte i větší verzi, ale POZOR – po vytištění a vystřihnutí zkuste střih ještě přeložit a reálné brýle do něj vložit, jestli se vám skutečně do něj vejdou, případně střih ještě zvětšete.
Na záznamu workshopu ukazuji, i jak si střih jednoduše vytvoříte samy, pokud nemáte tiskárnu.

 

  • dále jehlu na jeansy nebo kůži do šicího stroje
  • a silnější niť (jeansovou)
  • krejčovské svorky – lze použít i kancelářské nebo kolíčky na prádlo (papír si nemůžeme sešpendlit)

Jaký papír?

Můžete zvolit jakýkoli druh papíru (více o druzích  tu v blogu), na workshopu k tomu ukážu víc.
S mačkanou verzí se vám bude trochu líp pracovat a hodí se k silnějšímu filcu, hladká verze je pevnější a hodí se k tenčímu filcu, protože pouzdro bude s ní pevnější.

Jaký filc?

Na obrázku mám hodně silný filc – 3 mm tlustý, ale můžete zvolit i tenčí, ideální by byl 2 mm, ale postačí i klasický hobby na tvoření, který mívají běžně i v papírnictvích, má okolo 1,5 mm tloušťku (a vystačí vám i rozměr A4, v kterém se obvykle prodává – jen pozor u těch hobby filců bývá dost rozdíl v kvalitě, některé jsou takové řidší a snadno se trhají, těm se vyhněte).

 

Šablonky ke stažení

Střih na pouzdro si můžete stáhnout kliknutím na obrázek níže – otevře se vám v novém okně pdf soubor a ten si stáhněte do počítače a vytiskněte.

 

Podívejte se, jaká krásná pouzdra zatím ušily švadlenky ve skupině, některé to dokonce stihly během živého workshopu!

Je to opravdu rychlovka – takové projekty mám moc ráda, jednoduché a přitom praktické, zajímavé a s velkými možnostmi si s nimi ještě nějak po svém vyhrát.
Takové projekty vymýšlím i pro své videokurzy, kraftex je pro ně totiž jak stvořený – Puntíkovy originální projekty.

Napište mi, jak se vám projekt líbí a pokud se do něj pustíte, budu moc ráda, když se pak s pouzdrem pochlubíte.

Hodně radosti u šití! 🙂

P. S.: Všechny červené podtržené věty jsou klikací odkazy a dovedou vás přesně tam, kam říkají. Střih si stáhnete kliknutím na jeho obrázek.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *